Kā kontaktlēcas ielikt un izņemt - ceļvedis
Esat nolēmis sākt lietot kontaktlēcas un tagad Jums ir jāiemācās, kā ar tām apieties. Sākumā tas varētu šķist biedējoši, taču ar praksi un labiem ieradumiem tas var kļūt viegli un dabiski. Tāpēc, lai varētu Jums palīdzēt, šeit ir mūsu īsais, soli pa solim ceļvedis kontaktlēcu ielikšanai. Tas ir lieliski piemērots iesācējiem un varētu būt pat labs atgādinājums kontaktlēcu profesionāļiem!
Kā ielikt kontaktlēcas
Ir jāzina, ka, liekot lēcu, ir jāpieskaras pašam acs ābolam, lēca pati par sevi nelīp. Ļaujiet lēcai viegli pielipt pie actiņas un pārējo paveiks plakstiņi! Tagad apskatīsim, kā to izdarīt.
1. solis
Sāciet ar sagatavojot visu nepieciešamo labi apgaismotā telpā. Jums būs nepieciešamas kontaktlēcas, lēcu šķīdums, spogulis un vieta, kur nomazgāt un nosusināt rokas ar svaigu dvieli. Atcerieties ielikt lēcas pirms make-up uzklāšanas.
2. solis
Vienmēr rūpīgi nomazgājiet savas rokas, lai tādējādi novērstu netīrumu un baktēriju nokļūšanu uz lēcām. Izmantojiet maigas vai antibakteriālas ziepes, izvairieties no mitrinošām ziepēm, losjoniem un produktiem uz eļļas bāzes. Rokas nosusiniet ar dvieli pēc mazgāšanas. Izvairieties no papīra dvieļu lietošanas, jo tie uz rokām var atstāt tos nevajadzīgos savārstījumus. Ņemiet vērā, ka, strādājot ar lēcām, labāk parūpēties, ka nagi ir īsi, lai nesaskrāpētu kontaktlēcas vai acs radzeni.
3. solis
Nākamais solis ir kontaktlēcu izņemšana no kontaktlēcu konteinerīša vai no jauna blistera iepakojuma. Ja Jums katrai acij ir atšķirīga recepte, ir lietderīgi izveidot ieradumu un vienmēr vispirms, kā par piemēru- ielikt kreiso lēcu (vai labo, kā kuram ir vieglāk atcerēties), lai tās nesajauktu. Ievietojiet pirmo lēcu plaukstā, samitriniet to lēcu šķīdumā un viegli berziet ar pirkstu. Daži brendi piedāvā arī „no-rub” šķīdumus (šķīdumus, kurus nevajag berzēt), taču lielākā daļa kontaktologu piekrīt, ka vienmēr ir labi lēcas maigi noberzt, papildus tīrībai. Ja vēlaties atvieglot lēcu ielikšanu, mēs piedāvājam dažādus ērtus palīglīdzekļus, lai šo procesu atvieglotu. Aplikatori un lēcu knaiblītes būs lieliski palīgi!
4. solis
Novietojiet kontaktlēcu uz sava rādītājpirksta. Ja lēciņa izskatās kā bļoda, tad tā Jums ir pareizajā pozīcijā. Bet, ja lēcas malas ir vērstas uz āru, Jūsu lēca ir izvērsta. To var būt grūti noteikt, taču lielākajai daļai kontaktlēcu ir neliela atzīme (burtu vai ciparu formātā), lai Jūs varētu viegli redzēt, vai lēca ir izvērsta vai nē.
5. solis
Kad lēca uz rādītājpirksta ir līdzsvarota, izmantojiet vidējo pirkstu, lai pavilktu apakšējo plakstiņu uz leju, bet ar otru roku pavilktu augšējo plakstiņu uz augšu. Jo vairāk plakstiņi būs atvērti, jo labāk kontaktlēca piegulēs radzenei. Jūs nevarat netīšām mirkšķināt, ja skropstas ir turētas pareizi. Dažiem cilvēkiem palīdz paskatīties uz augšu, lai izvairītos no nevēlamas mirkšķināšanas. No paša sākumā tā var šķist kā grūta darbība, bet ar praksi pie tā pieradīsiet!
6. solis
Novietojiet lēcu uz acs, tiklīdz pieskaraties acij, lēnām noņemiet pirkstu un ļoti uzmanīgi (un lēni) atlaidiet vispirms apakšējo un pēc tam augšējo plakstiņu. Turiet aci aizvērtu un nemirkšķiniet, viegli pieskarieties aizvērtajam augšējam plakstiņam ar pirkstu un "skatieties" uz sāniem. Tādā veidā Jūs noņemsiet gaisa burbulīšus, kas varētu būt izveidojušies zem kontaktlēcas. Tas ļauj lēcai novietoties pareizajā vietā uz radzenes. Ja lēca kairina aci vai arī ja Jūs jūtat neērtību, lēcas izņemiet un, pirms tās ieliekat atpakaļ acī, uzmanīgi notīriet tās ar lēcu šķīdumu.
Kā izņemt kontaktlēcas
Pirms ieākatat jelko darīt, nomazgājiet rokas tāpat kā pirms lēcu ievietošanas. Ja lietojiet kosmētiku, lēcas noteikti izņemiet pirms sejas mazgāšanas. Jums arī jāsagatavo viss nepieciešamais tīrā, labi apgaismotā telpā. Pārliecinieties, vai Jums ir kontaktlēcu konteinerītis, lēcu šķīdums, spogulis un citi rīki, kas Jums varētu būt nepieciešami. Ja dodaties ceļojumā, visas šīs preces varat atrast vienā pavisam ērtā kontaktlēcu komplektā
1. solis
Iesāciet ar savu actiņu lubricēšanu ar acu pilieniem vai acu sprejiem. Tas var palīdzēt samitrināt lēcas un atvieglot to noņemšanu. Pietiek ar vienu vai diviem pilieniem katrā acī un tas var padarīt procesu daudz vieglāku un ērtāku, it īpaši tad, ja Jums ir hroniski sausas acis vai dienas beigās tās paliek daudz sausākas.
2. solis
Turiet augšējo un apakšējo plakstiņu tāpat, kā to darītu, kad kontaktlēcas liekat iekšā. Skatoties taisni uz priekšu, ar rādītājpirkstu un īkšķi satveriet kontaktlēcu aiz sāniem (no deguna un ārējā stūra) un viegli saspiediet (it kā iekniebot). Nesteidziniet sevi un veiciet šo soli mierīgi un lēni.
3. solis
Ar savu rādītājpirkstu un īkšķi viegli saspiediet lēcu un ievietojiet to kontaktlēcu konteinerītī ar svaigu kontaktlēcu šķīdumu. Konteinerītis ir jāpiepilda ar jaunu šķīdumu, apmēram līdz konteinerīša tases pusei. Neatšķaidiet šķīdumu ar ūdeni. Ja lēcu lietošanas laiks jau ir pagājis, izmetiet tās. Neaizmirstiet turēt kontaktlēcu konteinerīti tīru un nomainīt to pret jaunu katru reizi, kad atverat jaunu lēcu šķīduma pudelīti vai vismaz reizi mēnesī.
4. solis
Tagad atkārtojiet procesu, izmantojot to pašu roku ar otru aci, soli pa solim, kā Jūs to darījāt ar savu pirmo aci. Apsveicam- Jūs veiksmīgi izņēmāt un saglabājāt kontaktlēcas! Ar praksi un pareizu aprūpi kontaktlēcu ielikšana un izņemšana kļūs par ātru un vienkāršu ikdienas sastāvdaļu.
Sekojiet šiem soļiem vērīgi, lai uzturētu savu actiņu veselību, ērtību un kvalitatīvu redzi pēc iespējas labāk. Jūsu acis un lēcas par to pateiksies.
Komentāri