Kā pareizi kopt kontaktlēcas

kontaktlēcu kopšanas pamati reklāmkarogs kontaktlēcu kopšanas pamati reklāmkarogs

iegādāties piederumus
kontaktlēcām

iegādāties piederumus
kontaktlēcām

Kontaktlēcu tīrīšana: ieteikumi un aizliegumi

Ja valkājat mēneša vai divu nedēļu lēcas, ir ļoti svarīgi izveidot pareizu un veselīgu kontaktlēcu kopšanas rutīnu. Mēs bieži cenšamies ietaupīt laiku, taču pareiza lēcu kopšana var palīdzēt novērst diskomfortu un iespējamas acu infekcijas. Jūsu optometrists var sniegt jums konkrētus norādījumus atbilstoši jūsu acīm un lēcām, ko lietojat, bet, ja nepieciešams atgādinājums (un tas notiek ar mums visiem), šeit ir mūsu padomi, kā tīrīt un rūpēties par jūsu kontaktlēcām.

Tie var šķist acīmredzami, taču šeit ir mūsu 5 svarīgākie ieteikumi un aizliegumi, ko atcerēties, rīkojoties ar kontaktlēcām.

IE

Nomazgājiet rokas pirms lēcu ievietošanas un izņemšanas

Noskalojiet un viegli berziet lēcu ar šķīdumu pirms un pēc valkāšanas

Vienmēr izmantojiet piemērotu kontaktlēcu glabāšanas kārbiņu

Izmantojiet svaigu šķīdumu katru dienu

Nopērciet ceļojumu izmēra šķīduma pudeli saviem ceļojumiem vai ārkārtas situācijām

NE

Nekad nepakļaujiet lēcas krāna ūdenim!

Nepieskarieties šķīduma pudeles galam

Nekad nelietojiet siekalas, lai samitrinātu lēcas

Nelieciet lēcas pēc grima uzklāšanas

Nepārvietojiet šķīdumu mazākā pudelē

Lēcu berzšana ar šķīdumu

Kā pareizi tīrīt kontaktlēcas?

Lēcu berzšana ar šķīdumu ir svarīgs solis.

  • Novietojiet lēcu uz plaukstas un viegli berziet to ar pirkstu. Tas būtiski samazina nogulšņu daudzumu, kas paliek uz lēcas pēc dezinfekcijas. Ir pieejami daudzi "BEZ BERZĒŠANAS" daudzfunkcionālie šķīdumi, kas sola tūlītēju dezinfekciju, bet berzēšanas priekšrocības ir neapstrīdamas. Tā ir vienkārša darbība, ko varat pievienot ikdienas rutīnai, lai jūsu lēcas būtu tīrākas un jūsu acis – veselākas.
  • Nekad nelietojiet mājas līdzekļus lēcu tīrīšanai.
  • Nekad nemēģiniet tīrīt lēcas ar etiķi, spirtu, sodu vai citām vielām. Izmantojiet tikai profesionāli izgatavotus šķīdumus, kas ir piemēroti lēcām.
  • Tāpat, nenēsājiet lēcas ilgāk par noteikto periodu vai pēc derīguma termiņa beigām, lai izvairītos no diskomforta vai iespējamiem nopietniem veselības sarežģījumiem.

Kontaktlēcu šķīdumi acu aprūpei

Kontaktlēcu šķīdums ir neatņemama lēcu aprūpes sastāvdaļa, un daži cilvēki var atrast vienu zīmolu vai veidu, kas ir piemērotāks nekā citi. Ja jūtat diskomfortu, ievietojot vai nēsājot lēcas, varat mēģināt nomainīt šķīdumu uz citu. Jūsu optometrists vienmēr var sniegt padomu, ja rodas neliela alerģija pret pašreizējo šķīdumu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka neviens šķīdums nespēj pilnībā notīrīt vai aizsargāt no baktēriju infekcijām, piemēram, konjunktivīta (rozā acs). Ja jums ir aizdomas, ka lēcas varētu būt inficētas, nekavējoties izmetiet tās un konsultējieties ar oftalmologu.

Gelone šķīdums

Daudzfunkcionālie šķīdumi ir populārākais variants lēcu tīrīšanai un uzglabāšanai. Šos šķīdumus var izmantot, lai tīrītu, noskalotu, dezinficētu un uzglabātu visu veidu mīkstās kontaktlēcas. Parasti tie satur mitrinošus aģentus mitruma palielināšanai, kā arī nelielu daudzumu konservantu, lai saglabātu sterilitāti un derīguma termiņu. Daudzi no šiem šķīdumiem tiek reklamēti kā šķīdumi, kas neprasa berzēšanu, bet lielākā daļa optometristu joprojām iesaka iekļaut šo vienkāršo berzēšanas soli jūsu rutīnā, lai no lēcām noņemtu pēc iespējas vairāk nogulšņu un olbaltumvielu nogulumu.

PIRKT TAGAD
Laim care peroksīda šķīdums

Ūdeņraža peroksīda šķīdumi prasa nedaudz lielāku uzmanību, taču nodrošina visefektīvāko dezinfekciju.
Šiem šķīdumiem ir nepieciešams izmantot īpašu glabāšanas kārbiņu, kurā atrodas katalītiskais disks. Kad ūdeņraža peroksīda šķīdums nonāk saskarē ar disku, tiek uzsākta ķīmiskā reakcija, un peroksīds beigu beigās tiek neitralizēts, pārvēršoties par vienkāršu fizioloģisko šķīdumu. Ja peroksīds netiek neitralizēts, tas var izraisīt stipras sāpes un kairinājumu, tāpēc ir svarīgi ļaut lēcām mērcēties vismaz 6 stundas. Viens no ūdeņraža peroksīda šķīduma ieguvumiem ir tas, ka tas ir pilnīgi konservantu brīvs. Pajautājiet savam optometristam, vai šī tīrīšanas metode ir piemērota jums.

PIRKT TAGAD

Kontaktlēcu glabāšana

Kontaktlēcu kārbiņa

Tīra un svaiga kontaktlēcu kārbiņa ir būtiska jūsu lēcu kopšanas rutīnas daļa. Kārbiņa jāmaina vismaz reizi trijos mēnešos, un ir ieteicams regulāri skalot un tīrīt tās ārējo daļu. Izmantojot svaigu šķīdumu katru dienu un nekad nepapildinot vakardienas šķidrumu, jūs palīdzēsiet saglabāt iekšpusi tīru. Alensa piedāvā plašu kontaktlēcu kārbiņu un kopšanas komplektu klāstu, kas ietver visu nepieciešamo, lai jūsu lēcas ceļojuma laikā būtu tīras.

PIRKT TAGAD

Komentāri

Vai ir kādi jautājumi?