Kā pareizi kopt kontaktlēcas

Ja Jūs nēsājiet mēneša vai 2-nedēļu kontaktlēcas, ir svarīgi nodibināt kārtīgu, veselīgu un higiēnisku kontaktlēcu aprūpes rutīnu. Bieži vien mēs esam vilināti neizpildīt noteikto kārtību un rutīnu savā aizņemtā dzīvesveidā dēļ. Tomēr atceries, rūpīga un regulāra aprūpe var novērst infekcijas iekļūšanu acīs, kā arī samazināt neērtības sajūtu nēsājot lēcas. Atkarībā, kādas kontaktlēcas Jūs nēsājat, optiķis ieteiks dažādas kopšanas veida instrukcijas, tomēr, ja ir nepieciešams atgādinājums (un mums visiem tas ir nepieciešams ik pa laikam), šeit ir mūsu lietderīgais kontaktlēcu kopšanas ceļvedis .

Ko darīt un ko nedarīt

Lai gan tie var šķist paši par sevi saprotami, lejā ir minēti 5 galvenie ‘’ko darīt un ko nedarīt’’, lietojot savas kontaktlēcas. Ja vēlies uzzināt padziļinātāku informāciju, ieskaties mūsu plašajā Ko darīt un ko nedarīt ceļvedī .

Ko Darīt

Nomazgā rokas pirms kontaktlēcu ielikšanas un izņemšanas

Izskalo un paberzē kontaktlēcas ar to šķīdumu pirms un pēc to nēsāšanas

Vienmēr lieto kontaktlēcu konteinerīti to uzglabāšanai

Lieto jaunu, svaigu kontaktlēcu šķīdumu katru dienu

Nopērc ceļošanas izmēra šķīduma pudelīti Jūsu ērtībai

Ko Nedarīt

Nekad neliec savas lēcas krānā udenī

Pieskarties šķīduma pudelītes atvērtajam galam

Lietot savas siekalas lēcu mitrināšanai

Ielikt savas lēcas pēc kosmētikas uzlikšanas

Pārliet šķīdumu uz mazāku pudelīti

Kontaktlēcu šķīdumu veidi

Place your lens in a case with fresh solution

Ir dažāda veida šķīdumi, un katram cilvēkam ir savs piemērots. Ja Jums rodas neērtības sajūta ieliekto vai nēsājot kontaktlēcas, viena no iespējām ir nomainīt esošo kontaktlēcu šķīdumu uz kādu citu, līdzīgu. Jūsu optiķis ir pirmais pie kura Jums jāgriežas pirms šķīduma maiņas, jo optiķis spēs noteikt, ja Jums ir radusies alerģija uz esošo šķīdumu.

Daudzfunkcionālie šķīdumi

Daudzfunkcionālie šķīdumi ir vispopulārākais veids kā tīrīt un uzglabāt kontaktlēcas . Šie šķīdumi tiek lietoti, lai varētu tīrīt, skalot, dezinficēt un uzglabāt visāda veida mīkstās kontaktlēcas. Parasti, to sastāvā ir mitrināšanas viela, kas palielina mitruma līmeni, kā arī to sastāvā ir iekļautas vielas, kas palīdz noturēt sterilitātes un uzglabāšanas laika līmeni. Daudzi no šiem šķīdumiem ir tā dēvētie ‘’ne berzes’’ šķīdumi, bet lielākā daļa optiķu tomēr iesaka neizlaist ‘’berzēšanas’’ soli Jūsu ikdienas kontaktlēcu aprūpē, jo tas palīdzēs noņemt pēc iespējas vairāk netīrumus un mikrobus.

Peroksīda šķīdumi

Ūdeņraža pārskābes šķīdumi pieprasa vairāk pūļu, tomēr dezinfekcija ir daudz labāka. Šo šķīdumu lietošanai ir nepieciešams īpašs uzglabāšanas konteinerītis, kura saturā ir katalistiskais disks. Kad ūdeņraža pārskābe tiek saskarsmē ar šo disku, ķīmiskā reakcija tiek iedarbināta un peroksīds tiek pakāpeniski neitralizēts, un līdz uzglabāšanas beigām tas pārvēršas par vienkāršu sāls šķīdumu. Ja šī pārskābe netiek neitralizēta, tā var radīt iekaisaumu un sāpes, tādēļ tas ir ļoti svarīgi ļaut lēcām ‘’iemirkt’’ vai atrasties šajā šķīdumā vismaz 6 stundas . Viens no ūdeņraža pārskābes labumiem ir tas, ka tajā nav nekādu konservējošo vielu –un tas ir pateicoties tā izraisītajai ķīmiskaja reakcijai.Mēs ar prieku Jums varam piedāvāt AO Sept Plus ūdeņraža pārskābi. Prasi savam optiķim, kurš šķīdums Jums ir vispiemērotākais.

Konteinerīši

Contact lens case for storing your contact lenses

Svaigs, tīrs kontaktlēcu konteinerītis ir būtiska kontaktlēcu aprūpes rutīnas sastāvdaļa. Šis konteinerītis ir jānomaina apmēram ik pēc trim mēnešiem , un ir ieteicams to regulāri skalot un tīrīt gan no ārpuses, gan no iekšpuses. Lietojot svaigu šķīdumu katru dienu un nekad neuzpildot iepriekš lietoto šķīdumu nodrošinās tīrāku konteinera iekšpusi. Jūs variet atrast mūsu plašo kontaktlēcu konteineru piedāvājumu klāstu šeit.

Griežamie un plakanie konteinerīši

Jums vairs nav jālieto standardveida uzglabāšanas konteineris, kas nāk komplektā ar šķīdumu! Mēs piedāvājam uzglabāšanas konteinerīšus dažādās krāsās un dizainos , kas var atvieglot un iedvesmot ikdienas rūpi par kontaktlēcām. Tradicionālie plakanie konteineri ir piemēroti un ērti daudziem cilvēkiem; mūsu klāstā ir pieejami arī unikālā dizaina pagriežamo lēcu uzglabāšanas konteineri. Pagriežamo konteineru veids palīdz palielināt tīrīšanas spēku.

Kontaktlēcu uzglabāšanas komplekti

Ja Jūs ceļojat tuvu vai tālu, ir ļoti svarīgi neaizmirst par kontaktlēcu aprūpi, kad atrodaties ceļā. Mūsu kontaktlēcu uzglabāšanas komplekti satur viso nepieciešamo, lai kontaktlēcu aprūpe būtu viegla, droša un pēc iespējas higiēniskāka. Jebkurā komplektā Jūs atradīsiet knaiblītes, konteinerīti un spoguli , kas atvieglos konytaktlēcu ielikšanu un izņemšanu.

Komentāri

Vai ir kādi jautājumi?