Ūdeņraža peroksīda šķīdumi un kā tos lietot droši

Viens no visefektīvākajiem kontaktlēcu attīrīšanas veidiem ir izmantojot peroksīda šķīdumu. Tādēļ ir jāpatur prātā noteiktas kopšanas rutīnas secības ievērošana, kas mazliet atšķirās no daudzfunkcionālo vai universālo šķīdumu lietošanas secības. Tas ir tādēļ, ka šajos šķīdumos atrodas īpaša sastāvdaļa- ūdeņraža peroksīds. Tādēļ šis šķīdums ir jālieto ar uzmanību, jo, pirms ķīmiskās reakcijas stabilizācijas, šķīdums var izraisīt veselības bojājumus. Pateicoties nepieciešamajai ķīmiskajai reakcijai, peroksīds spēj iznīdēt gandrīz visus nosēdumus un kaitējumus. Peroksīda šķīdumi ir atpazīstami pēc to lieliskās spējas sniegt daudz dziļāku un spēcīgāku attīrīšanu nekā to spēj sniegt daudzfunkcionālie šķīdumi. Attīrīšanas procesa laikā, peroksīds sadala proteīnus un tiek vaļā no baktērijām un citām nogulsnēm, kas atrodas uz kontaktlēcām. Šī sava veida dabiskās ķīmiskās reakcijas dēļ (kura rezultātā peroksīds neitralizējas), peroksīda šķīdumi ir bez konservantiem un spēcīgiem alergēniem.

Ir ļoti svarīgi pārliecināties, ka neitralizācijas process ir pabeigts pilnībā. Divu pakāpju (jeb fāžu) sistēmas izmanto 2 vielas (jeb aģentus) peroksīda neitralizēšanai. Vispopulārākie un ierastākie vien-pakāpes šķīdumi izmanto īpašo konteinerīti, kurš sevī ietver katalizācijas disku. Šis disks ir vissvarīgākā konteinerīša sastāvdaļa. Pārliecinieties, ka Jūs nekad neizmantojat to lēcu konteinerīti, kas ir paredzēts daudzfunkcionāla­jiem lēcu kopšanas šķīdumiem . Visbiežāk, kopējais attīrīšanas process ir vismaz 6 stundas ilgs, taču ir jāpatur prātā, ka, atkarībā no lēcu šķīduma tas var atšķirties. Kad reakcijas process ir pabeigts, Jūs pamanīsiet, ka mazo burbulīšu konteinerītī vairs nav. Tas norāda uz to, ka kontaktlēcas var atkal droši lietot. Nekad nepielietojiet peroksīda šķīdumu pa tiešo uz acīm !

Lietojot peroksīda šķīdumus, sekojošie ieteikumi un lietošanas pamācība vienmēr ir jāpatur prātā.

  • Peroksīda šķīdums nekādā gadījumā nevar tikt tiešā kontaktā ar acīm. Tas var izraisīt radzenes apdegšanu. Apdegušie audi, protams, ar laiku atjaunojas, taču esiet uzmanīds un nepieļaujiet tiešo kontaktu ar acīm.
  • Vienmēr izmanto īpašo konteinerīti, kurā atrodas neitralizācijas disks. Šis metāla disks parasti ir ar platīna pārklājumu un nodrošinās ķīmiskās reakcijas notikšanu.
  • Nepārpildiet vai paskopojieties ar lēcu konteinerīša uzpildīšanu ar škīdumu. Pārliecinieties, ka kontaktlēcas ir pilnībā pārklātas ar šķīdumu, taču tā, lai nekas nepilētu vai nelītu laukā. Jūs varbūt jau esat ievērojis- lielākā daļa konteinerīšu nāk ar atzīmi, kas norāda, līdz kurai vietai šķīdums ir jāuzpilda.
  • Nekratiet vai pārvietojiet konteinerīti. Atstājiet konteinerīti stāvošā pozīcijā, kamēr neitralizācijas un dezinfekcijas process darbojas.
  • Nekādā gadījumā neņemiet kontaktlēcas ārā no konteinerīša pirms neitralizācijas proces beigām- tas parasti aizņem apmēram 6 stundas.
  • Konteinerītis ir regulāri jāaizvieto, it īpaši, ja ir bieži lietots. Katalizācijas disks zaudē savu lietderību un efektivitāti pēc apmēram 3 mēnešu ilgas lietošanas.

Soli pa solim peroksīda šķīdumu lietošanas pamācība

Nomazgājiet savas rokas

Rūpīgi nomazgājiet un nosusiniet savas rokas.

Pārbaudiet disku

Pārbaudiet, vai īpašais lēcu konteinerītis iekļauj sevī neitralizācijas disku.

Ievietojiet kontaktlēcas konteinerīša groziņā

Ievietojiet kontaktlēcas groziņā (kas parasti ir piestiprināts konteinerīša vāciņam). Bieži vien, konteinerīša groziņš ir apzīmēts ar L un/vai R, kas palīdz atšķirt, kura kontaktlēcas ir kreisajai un labajai acij.

Izskalojiet konteinerīša groziņu

Aiztaisiet groziņu un mazlietiņ paskalojiet tā iekšpusi- lejot pāri tam peroksīda šķīdumu virs izlietnes.

Uzpildiet līdz atzīmei

Uzpildiet lēcu konteinerīti tieši līdz atzīmētajai līnijai un ievietojiet groziņu iekšā nekavējoties. Aiztaisiet (vai aizveriet, atkarībā no konteinerīša uzbūves) kontaktlēcu konteinerīti, to cieši aizskrūvējot.

Atstāt uz vismaz 6 vai vairāk stundām

Atstājiet konteinerīti stāvošā pozīcijā un vairāk to neaiztiekat līdz procesa beigām. Ja šķīdumā sāk parādīties mazi burbulīši, viss notiek kā vajag. Šis process aizņems apmēram 6 stundas.

Nomazgājiet savas rokas vēlreiz

Nepieskarieties savām acīm, ja peroksīda šķīduma paliekas atrodas uz Jūsu pirkstiem. Pārliecinieties, ka rokas ir vēlreiz rūpīgi noskalotas.

Šķīdums ir neitralizēts, līdzko burbuļi ir nozuduši

Līdzko mazie burbulīši konteinerītī ir pārstājuši darboties, neitralizācijas process ir pabeigts.

Izlejiet neitralizēto šķīdumu ārā

Līdzko neitralizācijas process ir beidzies, Jūs varat izliet nu jau neitralizēto šķīdumu ārā un parūpēties par to, lai konteinerītis nosusinās.

Nekad neskalojiet ar peroksīdu

Ja Jūs vēlaties savas kontaktlēcas, pirms ielikšanas acīs, noskalot vēlreiz, lūdzu, atcerieties izmantot daudzfunkcionālo vai īpašo sāls bāzes lēcu kopšanas līdzekli (saline). NEKAD neizmantojiet peroksīda šķīdumu uz lēcām pirms to ielikšanas acīs!

Komentāri

Vai ir kādi jautājumi?