Sākot ar lēcām vai brillēm - instrukcija, padomi un ceļvedis

Starting with contact lenses banner Starting with contact lenses banner

Ja domājiet par jaunām brillēm vai kontaktlēcām, pats pirmais solis ir veikt acu pārbaudi pie optiķa vai acu ārsta. Viņi izsniegs nepieciešamo recepti neatkarīgi no tā, vai plānojiet iegādāties brilles viņu salonā vai citur. Ja vēlaties kontaktlēcas, Jums tad būs vēl arī kontaktlēcu pielāgošana un tas ir vienkāršs un nesāpīgs process. Šeit ir īss pārskats par to, ko sagaidīt acu pārbaudes testa laikā:


Acu pārbaude un mērījumi

Optiķis, optometrists vai oftalmologs veic rūpīgu pārbaudi un veic mērījumus Jūsu acīm. Lasiet vairāk!

Recepte brillēm vai lēcām

Acu speciālists Jums izsniegs recepti redzes korekcijai pēc acu pārbaudes veikšanas. Uz šīs receptes pamata Jums varēs izgatavot recepšu brilles jebkurā optikas salonā. Lasiet vairāk!

Ieteikumi kontaktlēcām

Saņemiet ieteikumus par piemērotākajām kontaktlēcām, balstoties uz Jūsu mērījumiem, slimības vēsturi un dzīvesveidu. Lasiet vairāk!

Lēcu pielaikošana

Optiķis ievieto izvēlētās lēcas acīs un novērtē to piemērotību un ērtuma līmeni. Viņi informēs Jūs arī par kontaktlēcu nēsāšanas higiēnas pamatprincipiem un iemācīs, kā kontaktlēcas ielikt un par to lietošanu.Lasiet vairāk!

Stabilizācijas periods

Atrodoties optikas salonā, Jūs ir jāgaida apmēram 30 minūtes, lai lēca nostabilizētos uz Jūsu acs. Acu speciālists pēc tam novērtēs kontaktlēcas novietojumu un apspriedīs ar Jums, cik tās ir vai nav ērtas. Lasiet vairāk!

Izmēģinājuma lēcas un pasūtīšana

Jūs no sava acu ārsta variet pieprasīt izmēģinājuma lēcas, lai varētu tās izmēģināt mājās. Kad esat saņēmis atjaunināto recepti, variet pasūtīt brilles vai lēcas sev vēlamā veikalā.Lasiet vairāk!

Ko sagaidīt savā pirmajā acs pārbaudes kontrolē?

Eye icon

Jūsu pirmā acu pārbaude ir svarīgs solis, lai uzturētu savu redzi veselīgu un iegūtu pareizo briļļu vai kontaktlēcu recepti.

Šis visaptverošais novērtējums parasti iesākas ar detalizētu anketu par Jūsu slimības vēsturi, t.s. ģimenes vēsturi, un informāciju par jebkādām hroniskām slimībām, kas var ietekmēt Jūsu acis. Ja iepriekš esat apmeklējis acu speciālistu, tad šajā pārbaudes laikā Jūs parādīsiet savu acu veselības vēsturi un visus iepriekšējos ierakstus. Pati pārbaude ietver dažādus testus, piem., redzes asuma testu, lai noteiktu Jūsu recepšu vajadzības.

Papildus testi, piem., pārbaude ar spraugas lampu un netiešā oftalmoskopija, ļauj ārstam novērtēt Jūsu acu iekšējās struktūras veselību. Visbeidzot, spiediena novērtēšana, izmantojot aplanācijas tonometriju vai bezkontakta tonometriju, mēra acs iekšējo spiedienu. Regulāras acu pārbaudes ir būtiskas, lai saglabātu optimālu acu veselību un nodrošinātu skaidru un ērtu redzi.

VAI VAR IZMANTOT SAVU KONTAKTLĒCU RECEPTI BRILLĒM?

Ir ļoti svarīgi ņemt vērā, ka Jūsu briļļu recepte atšķiras no kontaktlēcu receptes.

Ir nepieciešami dažādi mērījumi, lai nodrošinātu pareizu kontaktlēcu piegulšanu, jo tās atrodas tieši uz acs ābola. Tātad, ja Jūs vēlaties pāriet no brillēm uz kontaktlēcām, acu pārbaude vai pārrunas ar savu acu ārstu ir obligāti pirmais solis, pat tajos gadījumos, ja Jums briļļu recepte jau ir.

Kontaktlēcas piedāvā daudzas priekšrocības aktīvam dzīvesveidam un tagad tās ir ērtākas un izdevīgākas nekā jebkad agrāk. Cilvēki, kas nodarbojas ar sportu, augstu novērtē brīvību un elastību, ko spēj sniegt kontaktlēcas. Vai arī, Jūs vienkārši dodat priekšroku savam imidžam bez lielajiem briļļu ietvariem.

Vai varbūt vēlaties iegūt gan brilles, gan kontaktlēcas, lai ērti varētu pārslēgties no viena uz otru, kad apstākļi to prasa.

Glasses icon

Briļļu recepte

  O.D. O.S.
SPH -1.50 -1.75
CYL -1.50 -1.25
AXIS 90 90
ADD +2.00 +2.00
PD 63

Kontaktlēcu recepte

  O.D. O.S.
BC 8.6 8.6
DIA 14.5 14.5
SPH -2.00 -2.00
CYL -2.25  
 
AXIS 60  
 

APSVERIET VAIRĀKUS FAKTORUS

Computer icon

Vai Jūs pavadiet daudzas stundas dienā strādājot pie datora vai bieži ceļojat?

Runner icon

Vai esiet ašīgs sportists vai daudz laika pavadiett ārā?

Make-up icon

Vai Jūsu make-up var radīt problēmas, lietojot kontaktlēcas?

Savings icon

Vai Jūs uztraucieties par izmaksām?

Atbildes uz šiem jautājumiem var palīdzēt Jūsu optiķim noteikt to variantu, kas būs visvairāk piemērots tieši Jums. Varbūt viss, kas Jums nepieciešams, ir brilles, bet var būt, ka Jums lieliski būs piemērotas vienas dienas lēcas, div-nedēļu lēcas vai mēneša kontaktlēcas. Vai arī Jums var būt nepieciešamas īpašas toriskās lēcas, lai koriģētu astigmātismu, vai pat multifokālās kontaktlēcas. To Jūs uzzināsiet šīs pārbaudes laikā.

Iedzīvoties ar brillēm vai lēcām

Contact lenses and glasses icon

Iejusties ērti ar jaunajām brillēm ir diezgan vienkārši. Jebkuras brilles, kas izgatavotas saskaņā ar Jūsu recepti, ir pareizi nocentrētas to izgatavošanas laikā. Protams, Jums kādu laiciņu būs jāpierod pie to nēsāšanas. Ja Jūs ar savām brillēm joprojām jūtaties neērti, Jūsu optiķis daudzos gadījumos var tās nedaudz pielāgot, piem., mainot deniņu galu formu.

Var paiet nedaudz ilgāks laiks, kamēr pieradīsiet pie kontaktlēcām, taču, neskatoties uz to, visam procesam vajadzētu noritēt diezgan gludi. Pēc sākotnējās piestiprināšanas un, ja Jūs esat apmierināts ar izvēlētajām lēcām, optiķis novērtēs piemērotību un veiks redzes pārbaudi. Visticamāk, Jūs saņemsiet arī mazu trenēšanos kā lēcas ielikt un izņemt, atrodoties acu ārsta uzraudzībā.

Visbeidzot, Jūsu acu speciālists izskaidros lēcu kopšanas pamatprincipus, piedāvās izmēģinājuma lēcas un noteiks turpmāko tikšanos, lai vēlāk novērtētu, kā jums veicas ar izvēlētajām lēcām. Nedēļu vai divas pirms nākamās tikšanās Jums būs iespēja izmēģināt savas lēcas mājās. Ja rodas jelkādas problēmas vai ir jautājumi, zvaniet savam optiķim, lai varētu saņemt padomu.

Izmēģinājuma lēcas

Tikai Jūsu optiķis ir pilnvarots nodrošināt izmēģinājuma lēcas, jo, izvēloties piemērotas lēcas, ir nepieciešama atbilstoša medicīniskā aprūpe un novērtējums. Ir iespējams, ka nepieciešami vairāki apmeklējumi un mēģinājumi, lai izvēlētos sev piemērotāko brendu un lēcu atbilstību. Taču, kolīdz Jūs un Jūsu optiķis esiet vienojušies par noteiktu brendu un lietošanas grafiku, Jūs tad varat pasūtīt tās pašas lēcas tiešsaistē no tādiem mazumtirgotājiem kā Alensa, neiesniedzot receptes kopiju. Bet, neaizmirstiet vismaz reizi gadā apmeklēt savu optiķi, lai pārbaudītu un atjauninātu savas receptes!

Trial lenses image

Un kā ir ar krāsainajām lēcām?

Ja Jums interesē krāsaino kontaktlēcu bez dioptrijām lietošana kosmētiskiem nolūkiem (piem., Helovīniem), vienmēr ir ieteicams vispirms konsultēties ar savu optiķi, lai uzzinātu vairāk par lēcu lietošanu un ieteikumiem, it īpaši tad, ja Jūs lēcas nekad iepriekš neesat lietojuši, vai arī ja Jums ir jūtīgas un/vai sausas acis.

Pienācīga acu pārbaude ir nepieciešama arī tad, ja vēlaties lietot krāsainas lēcas ar dioptrijām, kas paredzētas redzes korekcijai.

PIRKT CRAZY LĒCAS
Crazy lenses boxes