Kā lasīt savu kontaktlēcu recepti?

Vēlies iegādāties kontaktlēcas internetā? Lieliski! Beidzot Jūs spēsiet ietaupīt gan naudu, gan laiku! Bet vispirms Jums būtu jāzina, kuras lēcas der tieši Jums, un kā pareizi ir jālasa optiķa izrakstīto recepti. Acu pārbaudes laikā, Jūsu optiķis spēs ieteikt kāds tieši zīmols, veids un modelis ir piemērots Jūsu acu īpašajām vajadzībām. Dažādo zīmolu kontaktlēcas iespaido katra cilvēka acis savādāk, tādēļ ir ļoti svarīgi sekot tiem ieteikumiem, ko Jūsu optiķis ir ieteicis . Neaizmirsti, ka acs pārbaude un recepte ir nepieciešama arī tad, ja vēlies iegādāties krāsainās kontaktlēcas, pat ja dioptrijas stiprums nav vajadzīgs. Un tagad pievērsīsimies arī tehniskajai informācijai- ko visi šie cipari uz receptes nozīmē?

Parametru pārskats

Jūsu receptē ir atrodamas 3 galvenās sastāvdaļas: Jūsu parametri, ieteicamais kontaktlēcu zīmols(i) un īpašie norādījumi . Lai atvieglotu receptes lasīšanu, mēs esam izveidojuši ātru pārskatu visiem parametriem un kopīgajiem saīsinājumiem.

Saīsinājums Paskaidrojums
OD / R Oculus Dexter norāda labās acs parametrus
OS / L Oculus Sinister norāda kreisās acs parametrus
OU Oculus Uterque norāda, ka parametri ir identiski abām acīm
SP(H), PWR vai D Sphere/Diopters, vai stiprums(power), norāda turvredzības vai tālredzības vērtējumu
CYL vai CP Cilindrs (Cylinder) norāda astigmātismu un stāsta par Jūsu acs vertikālo līkni
X, AX Ass (Axis) norāda cilindra pakāpi un virzienu
ADD Pievienotais Stiprums (Add power) norāda uz papildus stiprumu multifokālajām lēcām
BC Rādiuss (Base curve/BC) norāda, kā lēca saderēs ar Jūsu aci
DIA Diametrs (Diameter/DIA) pastāsta par lēcas platumu
PL Plano norāda uz krāsainajām kontaktlēcām bez stipruma
EXP Derīguma datums (Expiration date) norāda datumu, līdz kuram kontaktlēcas var tikt lietotas

Šī tabula Jums palīdzēs, kad ir jāizvēlas pareizie parametri, kādus Jūsu optiķis ir nozīmējis . Neskatoties uz to, ka daudzas atbildes šeit ir sniegtas, Jums vienalga var rasties vēl vairāk! Lejā, mēs esam apkopojuši atbildes uz mūsu klientu visbiežāk uzdotos jautājumus. Bet, ja Jums ir jautājums, uz kuru atbilde šeit nav sniegta, nekautrējies un kontaktē mūs!

Labā vai Kreisā Acs?

Jūsu optiķis to skaidri norādīs vienā no diviem veidiem- ‘’K’’ (kreisā puse vai ‘’L’’ no angļu ‘left side’) un ‘’L’’ (labā puse vai ‘’R’’ no angļu ‘right side’); vai arī ar Latīņu terminu “Oculus Dexter” (labā puse) un “Oculus Sinister” (kreisā puse). Ja Jums ir nepieciešami dažādi acs stiprumi, tad lūdzu nospiediet uz ‘’izvēlēties otrās acs parametrus’’ iespēju, kad iepērkaties mūsu e-veikalā. Veicot pasūtījumu atceries, ka starp kreiso un labo aci šeit nav atšķirības, tādēļ vienkārši iedomājies, ka viena acs ir Acs#1 un otrā acs ir Acs#2 . Gadījumā, ja Jūsu abu acs parametri ir vienādi, tad pasūtīšana ir daudz vieglāka, jo otrās acs parametri nav jāievada! Vienkārši ievadiet nepieciešamos parametrus vienreiz un pēc tam izvēlies nepieciešamo skaitu.

select your attributes for your second eye on Alensa

Plus vai Mīnus?

Vai esat tuvredzīgs, t.i. nevarat skaidri redzēt tālumā? Tad Jūsu izvēlētais stiprums būs mīnus. Vai arī esi tālredzīgs un saskatīt tuvu objektus sagādā grūtības? Šāda veida nosacījums tiek dēvēts arī par hyperopia, un nozīmē, ka Jūsu izvēlētais stiprums sāksies ar plus. Stipruma vērtība būs norādīta Jūsu receptē kā “D” dioptrijas stiprums (diopter value); “PWR” stiprums (power); vai “SPH” sfēra (sphere). Esi uzmanīgs, izvēloties sev nepieciešamos stiprumus, jo pat vismazākā novirze var rādīt lielu atšķirību redzes uztverē. Bet neuztraucies, ja esi netīšām pasūtījis nepareizo stiprumu, Jūs vienmēr variet atgriezt neattaisīto iepakojumu/kasti saskaņā ar mūsu atgriešanas noteikumiem .

Vai es varu lietot brillēm domāto recepti kontaktlēcu iegādāšanai

Nē! Briļļu un kontaktlēcu parametri is ļoti dažādi, jo , attālums, starp kuru atrodas Jūsu acs un brilles un Jūsu acs un kontaktlēcas ir atšķirīgi. Brilles atrodas dažu centimetru attālumā no Jūsu acīm, bet kontaktlēcas atrodas tieši uz Jūsu acs ābola. Piedevā, Jūsu brillēm domātajā receptē netiks norādīta visa nepieciešamā informācija, kas ir vajadzīga kontaktlēcu iegādāšanai, piemēram, diametrs un lēcas rādiusa izmērs netiks norādīts.

Kā izvēlēties cilindra un ass parametrus toriskajām kontaktlēcām?

Cilindra un ass parametri ir divi nepieciešamie rādītāji, lai varētu koriģēt astigmātismu. Cilindrs ir papildus koriģēšana kas apzīmē astigmātisma smagumu un tam piemīt mīnus vērtība, kas ir izteikata ar 0.25 pieauguma/sama­zinājuma skalas vērtību. Ass ir izteikta 0-180 grādos. Mēs stingri iesakām Jums konsultēties ar savu optiķi, ja ir kaut mazākās neskaidrības vai šaubas par šiem diviem parametriem.

Ko nozīmē ADD stiprums?

Ja Jūs ciešat no presbiospijas un ir nepieciešamas multifokālās kontaktlēcas, Jūsu receptē var tikt norādīti papildus stiprumi vai ADD redzes koriģēšanai . ADD stiprums ir no +0.50 līdz pat +3.00. Daži zīmoli piedāvā savas kontaktlēcas ar zemu, vidēju vai augstu ADD vērtības stiprumu. CooperVision kontaktlēcām piemīt arī izcelšana starp dominējošo un nedominējošo aci, tādēļ, ja Jums rodas jautājumi par Jūsu acs ADD stiprumiem, lūdzu griezieties pie sava optiķa nekavējoties.

Vai rādiuss (BC) un diametrs (DIA) ir svarīgi kontaktlēcu izvēles procesā?

Rādiuss attiecās uz kontaktlēcas izliekumu jeb cik tuvu kontaktlēca saderēs ar aci . Zemāks BC, piemēram 8.40 nozīmē, ka lēca ir vairāk izliekta un ciešāk piekļausies acij. Augstāks BC, piemēram 8.70 norāda uz plakanāku kontaktlēcas izliekumu. Diametrs norāda uz lēcas platumu un ir izteikts milimeytros, parasti starp 13 un 15 milimetriem . Maza atšķirība (0.1 vai 0.2 mm) parasti maz ietekmēs redzes vīziju. Bet, ja lietosiet lēcas ar nepareizu BC vai DIA stiprumu un izmēru, tas var novest pie diskomforta, sliktākas redzes un reibuma sajūtas acīs, tādēļ ir ļoti svarīgi rūpīgi un precīzi sekot optiķa receptē norādītajiem parametriem.

Esmu pazaudējis savu recepti. Kur es tagad varēšu atrast nepieciešamo informāciju?

Ja Jūsu pēdējā acu pārbaude bija ne mazāk kā vienu gadu atpakaļ, un nekādas izmaiņas savā redzē neesiet pamanījuši, tad šajā gadījumā Jūs vienmēr varat atrast nepieciešamo receptes informāciju uz Jūsu kontaktlēcas kastītes iepakojuma . Mēs esam dekodējuši šo informāciju priekš Jums šeit:

Find out how you can decode the parameters on your contact lenses box

Lūdzu atcerieties, ka Jums ir ieteicams atjaunot savu recepti vismaz vienreiz gadā . Pat ja Jūs neesat pamanījuši nopietnas izmaiņas savā redzē, ir tomēr svarīgi par to pārliecināties un būt drošam, kā arī optiķa apmeklējums var novērst neparedzētas izmaiņas.

Vai es varu pasūtīt izmēģinājuma kontaktlēcas?

Tāpēc, ka mēs neesam optiķi, mēs neesam autorizēti piedāvāt lēcas izmēgināšanai . Vienīgi Jūsu acu speciālists zina Jūsu īpašos acu parametrus un tādēļ ir pilnvarots izrakstīt kontaktlēcas uz izmēģinājuma pamata. Kaut gan TopVue kontaktlēcas nav domātas kā kontaktlēcas izmēģināšanas nolūkos, mēs šim zīmolam spējam piedāvāt cenas salīdzināšanas iespējas garantiju. Jūs spēsiet tās atgriezt atpakaļ, ja dažādu iemeslu dēļ Jums tās nederēs vai nepatiks.

Komentāri

Vai ir kādi jautājumi?