Kontaktlēcu ielikšana- soli pa solim

Par visu pēc kārtas. Neaizmirsti uzglabāt kontaktlēcas kontaktlēcu šķīdumā, kad tās nelieto, izņemotot tajos gadījumos, ja tās ir vienas diena slietošanas kontaktlēcas. Atstājot kontaktlēcas šķīdumā pa nakti, lēcu šķīdums palīdz attīrīt un dezinfikcēt Jūsu kontaktlēcas.

Tagad mēs varam sākt! Varbūt Jums tas noderēs zināt, ka acs ābolam Jums nebūs jāpieskaras . Tikai maigi pieskaroties ar lēcām jūsu acīm, Jums vairs nekas nav jādara, jo acu plakstiņi izdarīs visu paši! Un tagad, laiks ir izstāstīt šo vieglo lēcu ielikšanas procesu soli pa solim.

Woman putting her contacts into the eye

Solis 1

Sāc ar sagatavojot visus nepieciešamos rīkus lēcu ielikšanai labi apgaismotā istabā/vietā. Šim procesam Jums būs nepieciešams Jūsu kontaktlēcas,šķīdums, spogulītis un vieta, kur Jūs varētu nomazgāt un nosusināt savas rokas ar svaigu dvieli. Atceries ielikt savas kontaktlēcas pirms kosmētikas uzlikšanas.

Solis 2

Always wash your hand thoroughly before handling lenses

Ir svarīgi nomazgāt rokas , lai netīšām mikrobi, netīrumi vai citas kaitīgas vielas nespētu pāriet uz Jūsu kontaktlēcām no nenomazgātām rokām. Noskalo un nosusini savas rokas rūpīgi ar tīru dvieli. Ja iespējams, izvairies lietot papīra dvieļus, jo tie atstāj šķiedrvielas nosēdumus uz Jūsu rokām.

Solis 3

Start by removing your contacts from your lens case

Nākamais solis ir izņemt kontaktlēcas no Jūsu kontaktlēcu konteinera vai no jaunā iepakojuma. Ja Jums ir dažādi acs stipruma parametri, ir ieteicams izveidot ieradumu un, piemēram, vienmēr ielikt kreiso kontaktlēcu pirmo iekšā savā acī, lai nesajauktu katrai acij domāto stiprumu. Ieliec vispirms pirmo lēcu savā plaukstā, samitrini to ar kontaktlēcu šķīdumu un maigi paberzē to ar savu pirkstu. Daži zīmoli piedāvā ‘’bez-berzes’’ šķīdumus, taču lielākā daļa optiķu tomēr iesaka maigi paberzēt savas lēcas, lai nodrošinātos par to tīrumu. Ja Jums ir ne;pieciešama palīdzība rīkojoties ar lēcām, mēs piedāvājam plašu klāstu priekš lēcu lietošanai nepieciešamos aksesuārus, kas padarīs šo procesu vieglāku. Aplikatori un kontaktlēcu knaiblītes atvieglo kontaktlēcu lietošanas procedūru.

Solis 4

Novieto kontaktlēcu uz sava rādītājpirksta. Ja kontaktlēca izskatās kā bļodiņa, tad Jūs esat to uzlikuši uz pareizās puses . Bet, ja lēcas malas ir vērstas uz augšu, tad tas nozīmē, ka kontaktlēca ir uzlikta nepareizi vai otrādāk. Kad sākat lietot kontaktlēcas pirmo reizi, ir grūtāk atšķirt kura puse ir domāta kurai actiņai vai pamanīt pareizo pusi, tomēr lielākajai daļai kontaktlēcu ir apzīmējumi- burti vai cipari, kas atvieglos lēcu atšķiršanu.

Check if your lens is facing the correct way before inserting them

Solis 5

Balance the lens on your index finger when inserting the contact lens

Balancējot kontaktlēcu uz sava rādītājpirksta, izmanto savu vidējo pirkstu un pavelc lejējo plakstiņu mazliet uz leju, un pēc tam, ar otru pirkstu, pavelc augšējo plakstiņu uz augšu . Centies nemirkšķināt acis vai kustēties! Lai atvieglotu nemirkšķināšanu, ir ieteicams skatīties uz augšu.

Solis 6

Place the contact gently onto your eye

Ievieto kontaktlēcu ar vieglu kustību, un uzmanīgi savā acī . Atbrīvo savas rokas un pamirkšķini acis pāris reizes. Kontaktlēcai būtu jāatrodas uz Jūsu acs krāsainās daļas (pa vidu). Nebaidies, un ar pirksta galu pavirzi savu lēcu, je nepieciešams. Ja jūti diskomforta vai iekaisuma sajūtu, izņem lēcu laukā, pilnībā notīri un sāc ielikšanas procesu no sākuma.

Solis 7

Remember to discard the contact lens solution from the case after each use

Tagad atkārto šo pašu procesu savai otrajai acij . Izmet ārā lietoto šķīdumu (no lēcu uzglabāšanas konteinera), tas palīdzēs atcerēties, ka nākamjā kontaktlēcu uzglabāšanas reizē ir jālieto svaigs šķīdums. Nu ko, nemaz nebija tik grūti, vai ne?

Lasi arī: Kā izņemt kontaktlēcas ārā

Komentāri

Vai ir kādi jautājumi?